Slokov VARIANT SL22A kotel pro spalování pelet (5.emisní třída)

Slokov VARIANT SL22A kotel pro spalování pelet (5.emisní třída)

Akce
Specialní AKCE
Sleva 8%

Automatické kotle na pelety SL22A,SL33A, splňující emisní limity dle ČSN EN 303-5 třídy 4 a 5

Původní cena: 125 800 Kč, ušetříte: 10 300 Kč
Naše cena: 115 500 Kč
Cena bez DPH: 95 455 Kč
Výrobce: Slokov
Dostupnost: na cestě
ks

Kotel plní veškeré požadavky "kotlíkové dotace", na kterou je možno získat dotaci až 127.500,-Kč

Použití kotle, palivo
Ocelové teplovodní kotle VARIANT SL jsou zdrojem tepla vhodným pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 8-26 kW. Otopný systém musí být opatřen tlakovou expanzní nádobou a nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.
Předepsané palivo pro kotel VARIANT SL22A jsou dřevní pelety – C1 průměru 6-10 mm. Pro správnou funkci hořáku je nutné palivo skladovat v suchých prostorech. Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.


Popis kotle a hořáku
Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen na spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Vstup a výstup topné vody je proveden nátrubky s vnitřním 1 ½“ závitem. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně.
Vlastní spalování paliva zajišťuje hořák umístěný ve spalovací komoře, který pracuje na principu spodní dodávky paliva. Samotné spalování připomíná hoření v kovářské výhni. Z násypky hořáku je palivo dodáváno šnekovým podavačem (motor s převodovkou, šnekovnice) do prostoru výtlačného hrdla. Z výtlačného hrdla je palivo vytlačováno vzhůru na kruhový rošt. Výtlačné hrdlo je umístěno ve směšovači, do kterého je foukán vzduch ventilátorem. Drážkami mezi výtlačným hrdlem a roštem je pak vzduch foukán do nahořelé vrstvy paliva. Pro správnou funkci hořáku je nutné dobře zatmelit (utěsnit tmelem s teplotou použití do 1200°C) drážku mezi roštem a kruhovým nadstavcem směšovače, do kterého je rošt vložen. Množství spalovacího vzduchu (resp. intenzita rozdmýchávání paliva) je regulovatelné škrtící klapkou na ventilátoru. Vyhořelé palivo - popel a struska - přepadávají přes okraje roštu do popelníku pod směšovačem. Palivo je do spalovací části hořáku dodáváno v cyklech, které jsou nastavitelné na řídící jednotce (viz. dále). Hořák se v automatickém provozu zapíná a vypíná podle požadované teploty topné vody (nastavitelná kotlovým termostatem) nebo podle potřeby tepla v referenční místnosti (externím regulátorem – např. prostorovým termostatem).

Parametry
Třída kotle dle ČSN EN 303-5  5 / EKODESIGN
Třída energetické účinnosti
Předepsané palivo pelety
Jmenov. výkon kotle  26,1kW
Účinnost kotle 89,5%
Hmotnost kotle 315kg
Průměr odtahového hrdla 160mm
Vstup a výstup vody G 6/4"
Nejvyšší pracovní přetlak 2bar
Předepsaný tah komína 15Pa
Max. provozní teplota 90 °C
Min. teplota vratné vody 70 °C
Objem zásobníku paliva 210l
Doba hoření při jmen. výkonu  23hod.
Recenze
Produkt zatím nikdo nehodnotil. Můžete být první.

Přidat nový komentář

*
*
*