Slokov VARIANT SL33A kotel pro spalování pelet (4.emisní třída)

Slokov VARIANT SL33A kotel pro spalování pelet (4.emisní třída)

Akce
Specialní AKCE
Sleva 10%

Automatické kotle na pelety SL22A,SL33A, splňující emisní limity dle ČSN EN 303-5 třídy 4 a 5

Původní cena: 94 410 Kč, ušetříte: 9 441 Kč
Naše cena: 84 969 Kč
Cena bez DPH: 70 222 Kč
Výrobce: Slokov
Dostupnost: vyprodáno
Produkt, nelze objednat. Prodej na dotaz.

Kotel splňuje přísné emisní limity dle ČSN EN 303-5 třídy 4

Použití kotle, palivo

Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL33A je zdrojem tepla vhodným pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 12-35 kW. Otopný systém musí být opatřen tlakovou expanzní nádobou a nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa. Předepsané palivo pro kotle VARIANT SL33A jsou dřevní pelety průměru 6-10 mm . Pro správnou funkci hořáku je nutné palivo skladovat v suchých prostorech (min. pod přístřeškem). Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.

Popis kotle a hořáku

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen na spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Vstup a výstup topné vody je proveden nátrubky s vnitřním G 6/4“ závitem. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně.

Vlastní spalování paliva zajišťuje hořák umístěný ve spalovací komoře, který pracuje na principu spodní dodávky paliva. Tento typ hořáku se nazývá retortový a samotné spalování připomíná hoření v kovářské výhni. Z násypky hořáku je palivo dodáváno šnekovým podavačem (motor s převodovkou, šnekovnice) do litinového kolena-retorty. Zde je vytlačováno vzhůru na kruhový rošt. Retorta je umístěna ve směšovači, do kterého je foukán vzduch ventilátorem. Drážkami mezi retortou a roštem je pak vzduch foukán do nahořelé vrstvy paliva. Množství spalovacího vzduchu (resp. intenzita rozdmýchávání paliva) je regulovatelné škrtící klapkou na ventilátoru. Vyhořelé palivo - popel a struska - přepadávají přes okraje roštu do popelníku pod směšovačem. Palivo je do spalovací části hořáku dodáváno v cyklech, které jsou nastavitelné na řídící jednotce (viz.dále). Hořák se v automatickém provozu zapíná a vypíná podle požadované teploty topné vody (nastavitelná kotlovým termostatem) nebo podle potřeby tepla v referenční místnosti (externím regulátorem – např. prostorovým termostatem).

Kotle jsou vyráběny v pravém a levém provedení.

Parametry
Třída kotle dle ČSN EN 303-5  4
Třída energetické účinnosti
Předepsané palivo pelety
Jmenov. výkon kotle  31,5kW
Účinnost kotle 87,3%
Hmotnost kotle 320kg
Průměr odtahového hrdla 160 mm
Vstup a výstup vody G 6/4"
Nejvyšší pracovní přetlak 2bar
Předepsaný tah komína 21Pa
Max. provozní teplota 90 °C
Min. teplota vratné vody 70 °C
Objem zásobníku paliva 210l
Doba hoření při jmen. výkonu  20hod.
Recenze
Produkt zatím nikdo nehodnotil. Můžete být první.

Přidat nový komentář

*
*
*