Náš obchod se 4.3. přemění na na kterém můžete nakupovat již nyní!
Veříme, že Vám nový obchod zpříjemní a ulehčí nákup!

Slokov VARIANT SL39D

Slokov VARIANT SL39D

Akce
Specialní AKCE
Sleva 18%

Ocelové teplovodní kotle pro spalování suchého kusového dřeva a hnědého uhlí

Původní cena: 97 800 Kč, ušetříte: 17 391 Kč
Naše cena: 80 409 Kč
Cena bez DPH: 66 454 Kč
Výrobce: Slokov
Dostupnost: na cestě
ks

Ocelový teplovodní kotel Slokov Variant SL39D na hnědé uhlí

  • Ocelové teplovodní kotle jsou vyráběny se standartní vstupní a výstupní přírubou typu "Slokov" (4x šroub M12). Toto provedení umožňuje snadnou výměnu staršího kotle SLOKOV  za kotel nový. Protipříruby jsou ale nově vyráběny s vývodem G2" (vnitřní závit) pro snazší prvomontáž.
  •      Vstupní a výstupní příruba na novém kotli má stejný tvar a stejnou polohu jako u kotlů SL40 (kotle na uhlí od firmy SLOKOV). To zaručuje snadnou výměnu staršího typu kotlů za nový. Je jen nutno počítat s větší šířkou kotle a s větší násypnou šachtou (kotel potřebuje více místa do boku a dopředu).

 

Popis kotle

  •     Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen vodní přepážkou na násypnou šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Pod spalovací komorou a násypnou šachtou je dvoudílný rošt, ovládaný z boční strany kotle pákou.

  •       Regulace sekundárního vzduchu přiváděného do spalovací komory zvyšuje účinnost kotle. Primární vzduch je přiváděn pod rošt regulovatelnou klapkou v popelníkových dvířkách.
  • Regulace se provádí ručně nebo automatickým regulátorem výkonu (TRV), který je dodáván jako příslušenství současně s kotlem. Vstup a výstup topné vody je standartně opatřen přírubami G 2", je možno si ale objednat i kotel s přírubami G 1 1/2" nebo DN 65.
    Kouřovod je v ose kotle na zadní straně. 


Použití kotle, palivo

  •      Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL je zdrojem tepla vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou kolem 40 kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.
  •     Kotel VARIANT SL39D je určen pro spalování suchého dřeva s maximální vlhkostí 20%, tj. přířezů z kulatiny do pr. 100mm a délky do 500mm, respektive štípaného dřeva s kůrou nebo bez kůry a hnědého uhlí (dle ČSN EN 303-5 –  1.2.2 fosilní palivo, b hnědé uhlí), zrnění 20-40 mm, ořech 1, o minimální výhřevnosti 19,1 MJ/kg. Výrobce doporučuje dřevo ukládat do přikládací šachty příčně, aby docházelo k plynulému odhořívání a sesuvu paliv. Při použití tzv. „netvarů“, je nutný zvýšený dohled obsluhy.
  •   Dobrá funkce je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.
Parametry
Palivo  kusové dřevo  hnědé uhlí 
Třída kotle dle ČSN EN 303-5 3 4 / EKODESIGN
Třída energetické účinnosti
Jmenov. výkon kotle 39kW  38,2kW
Účinnost kotle 82%  85,3%
Spotřeba paliva při jmen.výkonu 11,3kg/h  7,2kg/h
Délka polen (max) 500mm  -
Objem palivové šachty a topeniště 107l
Rozměr plnícího otvoru 240x550mm
Hmotnost kotle 410kg
Průměr odtah. hrdla 160mm
Vstup a výstup vody G2" vnitřní závit DN
Nejvyšší pracovní přetlak 2bar
Předepsaný tah komína 18Pa
Vodní objem kotle 83l
Max. provozní teplota 90 °C
Min. teplota vratné vody 60 °C
Recenze
Produkt zatím nikdo nehodnotil. Můžete být první.

Přidat nový komentář

*
*
*